APIE

Mokslo ir inovacijų forumas Vytauto Didžiojo universiteteMokslo ir inovacijų forumas yra aukšto lygio susitikimas Lietuvoje, kuriame siekiama suburti verslininkus, verslo ir viešosios politikos sprendimų priėmėjus, mokslininkus bei tyrėjus diskusijai apie inovacijų padėtį Baltijos šalyse ir Europoje.

Renginyje vyks konferencija, kurioje dalyvaus įkvepiančias idėjas skleidžiantys pranešėjai, vyks kūrybinės dirbtuvės, mokslo ir technologijų demonstracijos, socialinių inovacijų pristatymas. Susitikimo tikslas – socialinių inovacijų, mokslinių tyrimų, modernių ugdymosi technologijų ir procesų kūrimosi skatinimas ir viešinimas, tarpdiscipliniškumo plėtra, bendradarbiavimo tarp mokslo, verslo ir viešojo sektorių stiprinimas, pažangos skatinimas.

Esminė jungtis tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos – socialinės inovacijos, kuriomis siekiama tenkinti socialinius poreikius, įgalinti skirtingas žmonių grupes bendrai veiklai, stiprinti tvarią piliečių visuomenę. Tarpsektoriniai, tarpdalykiniai įvairių visuomenės grupių ryšiai, nauji socialiniai tinklai leidžia spręsti visuomenės iššūkius, kurti naujus verslo modelius ir minimaliomis sąnaudomis išgauti didesnį poveikį nei vien technologijomis.

Socialinės inovacijos šiandien – ne tik piliečių įtraukimas į valdyseną, bet ir drąsos rizikuoti kultūra, itin reikalinga inovacijoms. Neseni įvykiai ES parodė: ekonomikos augimas negarantuoja migracijos, skurdo, klimato kaitos ir kitų iššūkių sprendimo – reikalingas sisteminis požiūris siekiant spartinti aukštųjų technologijų plėtrą.

0

pranešėjų

0

erdvės

0

dirbtuvės

0

paskaitos

PRANEŠĖJAIJohn Doe

Dominique Wolton

Medijų ir politinės komunikacijos ekspertas, tyrimų centro CNRS tyrimų direktorius (FR)

John Doe

Romanas Zontovičius

Rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ partneris, mentorius (US)

John Doe

Julius Narkus

Rinkodaros personalizacijos platformos “Boomtrain” marketingo operacijų vadovas (US)

John Doe

Fionn Dobbin

Geriausio Baltijos šalyse socialinio verslo „Mammu“ ir „Age5“ įkūrėjas (DE)

John Doe

Fosco Bernasconi

Šveicarijos federalinio technologijos instituto Lozanoje mokslininkas, neuromokslų ekspertas (CH)

John Doe

Austėja Landsbergienė

„Vaikystės sodo“, Karalienės Mortos mokyklos ir „Six Senses“ direktorė, kontekstinio ugdymo pradininkė (LT)

John Doe

Nerijus Pačėsa

Strategijos konsultavimo ekspertas, Erudito licėjaus vadovas, „Global Lithuania Leaders" valdybos narys (LT)

John Doe

Ignas Kozlovas

Reklamos agentūros FOLK kūrybos vadovas, naujųjų medijų ekspertas (LT)

John Doe

Andrius Grigorjevas

„Idea Group“ strateginės komandos vadovas, rinkodaros ir komunikacijos ekspertas (LT)

John Doe

Egidijus Stancikas

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius, aktorius (LT)

John Doe

Giedrius Jucevičius

Inovacijų sistemų ir tarptautinės vadybos ekspertas, VDU mokslininkas (LT)

John Doe

Darius Amilevičius

CLARIN ERIC, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkas (LT)

PROGRAMA

Pranešimai, erdvės, veiklos11:00 - 15:00 val.
Startuolių aikštelė

„Startuolių aikštelė“ – interaktyvios erdvės, kuriose galima praktiškai susipažinti su inovatyviomis, disciplinų sandūroje gimusiomis idėjomis. Pamatysite ką galima pasiekti, kai jėgas suvienija mokslininkai, tyrėjai ir studentai. Galėsite susitikti su studentais, įkūrusiais savo pradedančiąsias įmones (angl. start-up), išgirsti jų pasakojimus apie pirmus žingsnius derinant mokslą ir verslą.

Atradimų erdvė

„Atradimų erdvėje“ atrasite esminę jungtį tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos – socialines inovacijas, kuriomis siekiama rasti sprendimus svarbiausiems visuomenės iššūkiams. Atskirose erdvėse pasiskirstę kūrėjai interaktyviai pristatys savo socialinius projektus – įsitikinsite, kad socialinės inovacijos yra ne tik piliečių įtraukimas į valdymo procesus, bet ir pasitikėjimo bei drąsos rizikuoti kultūra.

Taip pat galėsite išbandyti Vytauto Didžiojo universiteto laboratorijose taikomas aukščiausio lygio technologijas: multimedijų projektams skirtus virtualios realybės akinius „Oculus Rift“, neurotechnologijas arba kompiuterines, smegenų skenavimo, stimuliavimo, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas ir t. t. Technologijas mėgstantys moksleiviai galės dalyvauti jiems skirtuose specialiuose užsiėmimuose.

Erdvėje veiks:
„Relax zone“
3D vizualizacijos „Tarpukario Kaunas“
„Išmanusis miestas“
„Dvasios gidas“

Kūrybinės dirbtuvės

„Kūrybinės dirbtuvės“ pakutens dalyvių kūrybiškumą užsiėmimuose, kuriuos ves savo sričių profesionalai iš visos Lietuvos: dirbtuvės bus skirtos interaktyvioms audiovizualinėms instaliacijoms, sceninei improvizacijai, idėjų generavimui, šokiui, dailės terapijai, fotografijai, pažinčiai su garso įrašų studijomis, jų veikla bei technine baze, praktiniams garso eksperimentams garso įrašų studijoje ir kitoms sritims. Moksleiviai galės dalyvauti interaktyviose paskaitose, skirtose kūrybiškumo ugdymui.

Norintiems dalyvauti – privaloma registracija.

Vaizduotės salė

„Vaizduotės salė“ – erdvė pasisemti įkvėpimo socialinėms ir verslo idėjoms. Išbandysite kūrybiškumą ir inovacijų kūrimą skatinančius metodus, analizės, bendravimo ir problemų sprendimo technikas, paremtas verslo, organizacijos vystymosi, psichologijos sričių tyrimais. Čia galėsite praktinėmis sąlygomis išmėginti, kaip spręsti problemas kūrybiškai ne tik asmeniniame, bet ir komandiniame bei organizaciniame lygmenyje.

Ugdymo technologijos

„Ugdymo technologijų“ erdvėje mokytojai ir dėstytojai dalyvaus praktiniuose seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse, sužinos ir išmėgins pažangiausius, naujausius švietimo sprendimus, ugdymo technologijas, metodus ir modelius. Užsiėmimuose galėsite išmėginti būdus ugdyme skatinti įtraukų, integruotą mokymąsi, kūrybiškumą, kritinį ir analogijomis paremtą mąstymą, susipažinti su interaktyvaus mokymosi erdvėmis, skaitmeninėmis technologijomis ugdyme.

Registracija privaloma

Renginio programa PDF formatuAtsisiųsti

VIDEO

VDU mokslo ir inovacijų forumo „Social Code '16“ vaizdo įrašaiSocial Code programėlė

Su SOCIAL CODE programėle skenuok logotipą, gauk užduotį, atkoduok žodį-erdvės pavadinimą
ir ieškok atkoduotoje vietoje savanorio, atsiimk prizą.


Atsisiųsti

PARTNERIAIINFORMACINIS PARTNERIS

Tiesioginė renginio transliacija

FORUMO DRAUGAS
FORUMO KAVA

KONTAKTAI

  • V. Putvinskio g. 23, Kaunas
  • socialcode@vdu.lt
  • +370 646 16147
  • Spalio 6 d.